Jeśli chcielibyście zdobyć aktualną wiedzę dotyczącą przepisów ochrony przyrody, polecamy… Na platformie e-Natura2000 udostępniony został bezpłatny kurs e-learningowy Ochrona przyrody w prawie i praktyce”. To niezwykle przydatna wiedza nie tylko dla pracowników urzędów, policji, straży ochrony zwierząt, ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt, ale i dla każdego obywatela, zwłaszcza świadomego, któremu przyroda nie jest obojętna. Naszą rolą jest przede wszystkim edukacja na różnych szczeblach. A z rozmaitych doświadczeń (np. interwencji przyrodniczych, procedur administracyjnych, przesłuchań, składania uwag do raportów środowiskowych) wiemy, że tej specjalistycznej wiedzy często brakuje. Przejście przez cały kurs trwa ok. 5-6 godz.

Uczestnictwo w kursie wymaga rejestracji mailowej. Kurs składa się z trzech części:
Prawo ochrony przyrody,
Kompetencje i współpraca podmiotów zaangażowanych w ochronę przyrody,
Partycypacja publiczna i udział społeczny w prawnej ochronie przyrody.

Wszystkie informacje i link do kursu znajdziecie tutaj. Polecamy!

Kurs opracowany został w ramach projektu LIFE „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”. Projekt prowadzony jest przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska we współpracy z instytucjami wspierającymi realizację projektu: Głównym Inspektoratem Ochrony Środowiska, Komendą Główną Policji, Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury, Prokuraturą Krajową oraz regionalnymi dyrekcjami ochrony środowiska.

Tekst: Ewelina Kurach

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio