Drugie półrocze 2017 r. to czas intensywnej edukacji na Pomorzu w ramach II edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego se środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Najintensywniejszy był dla nas wrzesień i październik. Edukowali: Damian Ostrowski i Ewelina Kurach. Przeprowadziliśmy łącznie 40 warsztatów w 22 placówkach wychowawczo-szkolnych w: Chojnicach, Charzykowach, Kwidzynie, Władysławowie, Drewnicy, Gościcinie, Tuszkowach, Połczynie, Tuchlinie, Kościerzynie, Gdańsku, Pobłociu, Pomlewie, Nebrowie Wielkim, Gdyni, Jantarze i Celbowie. Spotkało się z nami 1190 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i min. 100 nauczycieli. Wiele tych spotkań na zawsze zapadło nam w sercach! Uwierzcie na słowo – czym dalej jedziemy, do małym miejscowości i wsi, gdzie w szkołach 20-50-100 uczniów, tym większa frajda i pożytek… Edukacyjny, a przy okazji rzut okiem na lokalne miejsca, gdzie były i być mogą sowy, kontrole bud lęgowych, wywiad z mieszkańcami… No i pomysły na obozy edukacyjne, kolejne projekty czy działania ochroniarskie.

Projekt kończymy w maju 2018 r. Z planowych zostały nam do zrealizowania zaledwie 3 warsztaty, które przeprowadzi Damian Ostrowski.  Jednakże wszystkie oszczędności projektowe planujemy przenieść na dodatkowe zajęcia szkolne, więc uzbiera się kilka dodatkowych.

Lista chętnych długa. Niemniej nabór na bezpłatne warsztaty w ramach projektu prowadzimy w trybie ciągłym. Uruchomiliśmy, bowiem listę rezerwową, również na planowaną III edycję projektu (czekamy na wyniki konkursu – trzymajcie kciuki!). Kontakt z koordynatorem projektu, Eweliną Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl
Zainteresowanym przypominamy, że powadzimy również odpłatną edukację.

Fotorelacja z warsztatów:

Podziel się! Share!Share on Facebook18Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio