Edukacja przyrodnicza jest jednym z naszych statutowych działań i prowadzimy ją w różnych miejscach kraju. 16 listopada 2017 r. odwiedziliśmy Prywatne Przedszkole i Świetlicę „Leśna Chatka” w Mrowinie (gm. Rokietnica, pow. poznański). Członek naszego Stowarzyszenia, Damian Ostrowski, tym razem opowiadał o… sowach. 🙂 Co ciekawe, dzieci z grupy starszaków mają jakże interesującą, tematyczną nazwę „Sowy”. Pani Ania Słomińska sprawiła nam bardzo miłą niespodziankę w postaci takiego oto wierszyka.

Z kolei 18 grudnia 2017 r., Damian ze swoimi opowieściami zawitał w rodzinne progi Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimie (gm. Barwice, woj. zachodniopomorskie). Spotkanie to było wyjątkowe, ponieważ nie na co dzień ma się możliwość wystąpienia w roli „nauczyciela” w szkole, którą kończyło się prawie 20 lat temu. Mamy nadzieję, że ta sentymentalna podróż zaraziła pasją i ktoś właśnie nasłuchuje nocnych odgłosów z lasu…

Dziękujemy Dyrekcji obu placówek za możliwość przybliżenia dzieciom, młodzieży, a także dorosłym wiedzy o sowach, ich zwyczajach i przystosowaniach do życia.

Fotorelacja dzięki uprzejmości pracowników ww placówek wychowawczo-dydaktycznych.

 

Podziel się! Share!Share on Facebook18Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio