Okres jesienno-zimowy to wzmożona praca przy montażach budek dla sów. Do tej pory zamontowaliśmy kilkanaście budek dla płomykówki, a przed nami jeszcze sporo pracy. Tym razem przenieśliśmy się w rejon Oławy  w woj. dolnośląskim. W jednym z gospodarstw w budynku mieszkalnym zadomowiła się wiosną para płomykówek. Właściciele byli tym faktem zachwyceni jednak dom potrzebował częściowego remontu. Wyrzucenie sów bez zapewnienia im lokalu zastępczego nie mieściło się w ich poczuciu etyki, dlatego tym tematem zainteresowali Marka Zarankiewicza. Drogą pantoflową informacja o tym wydarzeniu trafiła do naszego Stowarzyszenia i wspólnie postanowiliśmy zadziałać. Dzięki firmie Ussuri, która ufundowała trzy budki lęgowe, we wrześniu mogliśmy zamontować je na strychach budynków gospodarczych.
Tym tematem zainteresowało się wielu ludzi i wszystkim należą się podziękowania. Jednak szczególne kierujemy dla właścicieli gospodarstwa, dla których człowieczeństwo ma ten pozytywny wymiar.
Niniejszy film z montażu to dzieło Marka, który posiada i rozwija wiele talentów artystycznych. 🙂

Podziel się! Share!Share on Facebook39Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio