Jesteśmy na półmetku II edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Finiszujemy już z jesiennym etapem edukacji w przedszkolach, szkołach woj. pomorskiego oraz warsztatami terenowymi „SOS dla sów”. Za nami już wszystkie plenerowe pikniki. Z nadejściem Nowego Roku wznowimy nasze działania.

W ramach projektu wydaliśmy i rozdajemy podczas spotkań warsztatowych zakładki magnetyczne do książek. Wybór gatunku sowy tym razem był banalnie łatwy! Padło na pójdźkę Athene noctua. Nie bylibyśmy sobą, gdyby zakładka nie niosła za sobą przekazu merytorycznego. Każdy, kto zawiesi na niej oko, dowie się, gdzie ten gatunek gniazduje, jakie są dla niego zagrożenia oraz w jaki sposób można wesprzeć jego ochronę działaniami czynnymi. Informujemy również o naszej bazie obserwacji sów i śladów ich obecności, czyli o Atlasie Sów Polski.

Rysunek i skład: Zbigniew Jaszcz.
Projekt zakładki: Ewelina Kurach.
Specjalne podziękowania za wsparcie dla: Michała Malawskiego, Wojciecha Pilackiego i Sławka Rubachy. 🙂

Podziel się! Share!Share on Facebook48Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio