29 września 2017 r. prowadziliśmy wieczorny warsztat stacjonarno – terenowy „SOS dla sów” w Kwidzynie. W swoje gościnne i nowo wybudowane progi przy Miłosnej 1 zaprosiło nas Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa.  Przepiękne tereny wokół aż się prosiły, by na jedno z takich spotkań wybrać właśnie Miłosną.
Co prawda nie wszystkim udało się dojechać, ale grupa i tak liczyła 21 osób. To optymalnie na tego typu warsztaty.

W terenie szyki troszkę popsuła głośna plenerowa impreza w pobliżu i awaria głośnika. Awaria sprzętu, zaraz po niesprzyjającej pogodzie to druga rzecz, która może zdenerwować sowiarza. Z opresji uratował nas jednak Karol Niemiec ze swoim głośno odtwarzającym telefonem oraz paszczowe pohukiwanie Eweliny, która prowadziła warsztaty. Starym zwyczajem – warto być cierpliwym… Ci którzy zostali do samego końca, a nawet i dłużej doczekali się i usłyszeli odpowiedź samca puszczyka. Aha, i warto marzyć, a potem spełniać te marzenia… Bo jakież było zdziwienie, gdy w lesie spotkaliśmy… hi hi… gatunek pewnej sowy, o której wspominało się chwilę wcześniej, mówiąc o swoich przyrodniczych, sowich marzeniach… Tych zrealizowanych i tych, które się wyczekuje.

Za gościnność, wsparcie i fotorelację wielkie dzięki dla ekipy Eko-Inicjatywy! Szczególnie dla Prezes Stowarzyszenia – Ewy Romanow-Pękal, Elizy Boreckiej i Jakuba Marciniaka.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach II edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podziel się! Share!Share on Facebook30Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio