Nowy rok szkolny – nowe wyzwania… Od maja br. realizujemy w szkołach woj. pomorskiego bezpłatne 45 min. warsztaty o sowach. Są one częścią drugiej edycji rocznego projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środków własnych. W nadchodzącym roku szkolnym pozostało nam do zrealizowania tylko 25 warsztatów.

Warsztaty realizujemy na terenie placówek macierzystych i kierujemy je do dzieci w wieku przedszkolnym (grupy starszaków), szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich. Zajęcia odbywają się w oparciu o prezentację multimedialną z filmami i głosami sów, z wykorzystaniem różnych materiałów dydaktycznych (np. budy i kosze lęgowe, tablice edukacyjne, sieci i obrączki ornitologiczne, preparaty biologiczne, albumy przyrodnicze). Przybliżamy zagadnienia z ekologii i ochrony czynnej sów. Opowiadamy o własnych działaniach, pracy badawczej nad sowami, specyfice pracy ornitologa – sowiarza, ciekawostkach z życia tej wąsko wyspecjalizowanej grupy ptaków. Skupiamy się też na promocji naszej idei – Atlasu Sów Polski. Uczymy samodzielnego myślenia przez obserwacje, doświadczenia i analizowanie. A najmłodszych edukujemy przez zabawę, ruch i prace manualne.

Zbieramy zgłoszenia, a zgodnie z zasadą: kto pierwszy ten lepszy… Zachęcamy zatem Dyrekcje szkół i nauczycieli do skorzystania z naszej oferty. Drodzy Rodzice, a Wy podsuńcie myśl o spotkaniach na zebraniach klasowych.
Kontakt z koordynatorem projektu, Eweliną Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Na zachętę fotorelacja z zajęć z maja i czerwca 2017 r.

 

Podziel się! Share!Share on Facebook20Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio