26 sierpnia 2017 r. przeprowadziliśmy otwarte spotkanie warsztatowe w ramach akcji „Otwarta Ząbkowska” w Warszawie. Sama akcja jest już cyklicznym wydarzeniem i ma na celu promocję nowych działań, zwłaszcza kulturalnych na warszawskiej Pradze. Podczas kilkugodzinnego spotkania pn.
„Czy w Warszawie żyją sowy?” mieszkańcom stolicy i turystom zdradziliśmy, gdzie i w jaki sposób szukać sów w mieście. Opowiedzieliśmy o tym jak te ptaki radzą sobie w aglomeracji miejskiej, na jakie ryzyko są narażone, jaką rolę pełnią w ekosystemie miejskim oraz w jaki sposób można chronić sowy. Opowiedzieliśmy też o metodach badawczych sów, obrączkowaniu, diecie tych ptaków. To była wyśmienita okazja, by obejrzeć sowie wypluwki przez profesjonalny sprzęt do oznaczania składu pokarmowego. Odwiedzający mogli również poznać ciekawostki z ekologii sów, mechanizm cichego lotu, przyjrzeć się budowie piór. Dla najmłodszych czekała gra „sowi Piotruś” i puzzle.

„Otwarta Ząbkowska” to różnorodne, wpisane w lokalny charakter warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi w przestrzeni jedynej takiej ulicy w Warszawie. Była zatem i dla nas ciekawą oraz nową ideą, która promowała nasze Stowarzyszenie i działania, które realizujemy.

Spotkanie warsztatowe przygotowali i edukowali: Marta Szczypek i Krystian Zwoliński.

Podziel się! Share!Share on Facebook15Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio