6-7 maja 2017 r. edukowaliśmy na IV Pikniku Naukowym z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych organizowanym przez Fundację Akcja Bałtycka. Po ubiegłorocznych przygodach z plażową edukacją, porwaniu namiotów, tym razem strefa edukacji ustawiona była na śródleśnej polance, w pobliżu wejścia na plażę. I to był strzał w dziesiątkę! Podczas weekendu odwiedziło nas 500-600 mieszkańców Płw. Helskiego, Trójmiasta i turystów. Swoją ofertą edukacyjną, opowieściami o własnych działaniach dzieliło się wielu przyrodników, organizacji pozarządowych z wybrzeża i innych części kraju. My promowaliśmy Atlas Sów Polski, projekt edukacyjny „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Prowadziliśmy dwa warsztaty pn. „Zmyślne zmysły sowy”. Przede wszystkim zaś mieliśmy sposobność na swobodną wymianę myśli – opowieści o sowach, ich zwyczajach, ochronie, badaniach naukowych oraz codziennych… a może conocnych spotkaniach z nimi. Wymiana pomysłów na wspólne działania z pozostałymi edukatorami trwała już przy ognisku na punkcie obrączkowania Akcji Bałtyckiej.

Piknik Światowych Dni Ptaków Wędrownych – Kuźnica 2017 był zrealizowany w ramach projektu Fundacji Akcja Bałtycka pn. „Znaczenie Pomorza Gdańskiego dla ptaków wędrownych” i został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Relacja organizatorów dostępna tutaj.

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio