Donosimy: zaPARKOWALIŚMY na dwa lipcowe dni w pięknym, starym Parku Oruńskim w Gdańsku. Mieliśmy stoisko edukacyjne tuż obok Muzeum Etnograficznego i… rewiru pary lęgowej puszczyka. Odbywała się tutaj akcja „Parkowanie. Związki rodzinne (vol. 2)” organizowana przez AKukuSztuka.
Dzięki takiej lokalizacji pikniku mieliśmy okazję spotkać się zarówno z mieszkańcami Trójmiasta, jak i turystami z Pomorza i odległych zakątków kraju, a nawet zagranicy. Jak przystało na tytuł akcji, skupiliśmy się głównie na rodzinnych relacjach i behawiorze sów. Uczulaliśmy również jak prawidłowo postępować w przypadku znalezienia podlotów sów, kiedy podjąć się ratowania ptaków i gdzie szukać ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt. Promowaliśmy również ideę Atlasu Sów Polski oraz czynną ochronę sów i nasze działania badawczo-edukacyjne na Pomorzu. Podczas tych dwóch słonecznych dni zorganizowaliśmy też konkurs wiedzy o sowach. Laureatów: p. Piotra z Lublina, Ulę z Gdyni oraz Matyldę ze Sztokholmu i Agatę z Gdańska obdarowaliśmy cennymi nagrodami książkowymi o sowiej tematyce.

 

Stoisko edukacyjne było częścią projektu – Kampania edukacyjna pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podziel się! Share!Share on Facebook74Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio