Historia, którą zaraz wysłuchacie w „Magazynie ekologicznym” Radia Gdańsk miała swój dalszy ciąg… Szczęśliwy dla ptaków. Rodzinę puszczyków udało się skompletować, mimo 1,5 dnia rozłąki i przetrzymywania w niewoli. Młode uzyskały lotność, choć w międzyczasie jeden z nich ponownie trafił do Ostoi w Pomieczynie. Ćwicząc loty, nie miał już siły opędzać się od ptaków krukowatych i został znaleziony na boisku szkolnym. Poturbowany, trochę osłabiony, kurował się, ale wrócił tam, gdzie jego miejsce. Prawdopodobnie jest to najbardziej medialne sowie rodzeństwo mijającego sezonu lęgowego. O losach Zuzy i Zygiego poczytacie w Magazynie Kaszuby i na blogu Plamka mazurka. Gdyby nie obrączki to losy tych ptaków mogłyby być inne… A drugi morał: nie kradnij ptasich podlotów! Jeśli są zdrowe, pozostaw je w bezpiecznym miejscu znalezienia. Możesz posadzić je na drzewie, krzewie – tam, gdzie tak łatwo nie dostrzeże je oko drapieżnika lub człowieka. Podloty są pod stałą opieką swoich rodziców. Obserwują je, karmią poza gniazdem i stresują się, gdy niepokoisz młode.

Obejrzy film instruktażowy jak postępować z podlotami sów znalezionymi na ziemi.

Wykaz ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt tutaj.

Podziękowania dla p. Marii Fengler, a zwłaszcza dla pracowników oraz wolontariuszy Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA w Pomieczynie.
Tekst: Ewelina Kurach

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio